| Lapusneanu a întrebat:

Care e diferenta intre epilare si ras in zona axilei? Cu cat e mai eficienta epilarea cu un epilator?

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Rasul consta in simpla taiere a firelor.

cand folosesti un epilator se smulge tot firul de par. deci va creste mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Rasul este o simpla taiere de fire, in schimb cand te epilezi, se smulge firul de par de la radacina, prin urmare acesta creste mai greu la loc.
Iti recomand epilarea cu ceara, e cea mai buna.
Te pup!

| dragodana a răspuns:

Salut! Iti recomand epilarea(cu ceara sau epilator).La inceput te va durea, dar te vei obisnui.Prin epilare se smulge firul de par.Va creste mai rar si mai greu.Prin radere firul de par este taiat(nu te va durea), dar va creste mai des, mai gros si mai repede.

| RalluOfr a răspuns:

Buna! Pai epilarea nu este dureroasa(in cele mai multe cazuri ) si parul apare mai greu si in cazul rasului este mai dureros si parul poaate aparea in 2 zile! Dupa parerea mea este mai eficenta epilarea cu un epilator!