| Cr7adi a întrebat:

Buna am un fel de otita seroasa acuta am facut tratament cu paracetamol, aerius rinofug si inhalati si intr-o dimineata mi-am suflat nasul si urechea dreapta s-a desfundat.CUm s fac ca si cealalta sa se desfunde ca am incercat sa imi trag nasul dar parca este prea gros mucusul sa iasa pe trompa lui eustachio.Cum sa imi desfund aceasta parte stanga? Va rog un raspuns dau funda! 11

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| deea4u a răspuns:

Te iubescbig grin

am exact acceas problema am urmat un trtament cu aereus.ma rog acum 3 zile mi s-a desfundat urechea standa dar azi s-a infundata dreapta cred ca din cauza ca am racit si am nasul infundad nu stiu ce sa mai fac!

tu ai gasit ceva? daca da lasa-mi un mesaj

| ReMemBer_1485 a răspuns:

Mie mi se infunda mereu urechile...Ba de la apa ba de la casti. In fine am luat multe medicamente dar eu o rezolv asa : Tine-te de nas si sufla tare cu gura inchisa sau sari intr-un picior. Sau (nu e gluma) Stai culcat si fa un fel de abdomene da repede si incearca sa te lovesti cu capu de ceva moale. Bft sper ca te-am ajutat