| Cr7adi a întrebat:

Am otita supurata acuta.Am facut tratamentul dat de orelist :paracetamol sinus, aerius, inhatii si rinofug pentru nas.Nu pre au avut efect.Intr-o dimineata am luat 3 batiste si am inceput sa-mi suflu nasul. Din nara drpta a iesit tot lichidul din urechea mea.Cum sa fac sa iasa si din cea stanga ca am incercat dar nu merge.Simt ceva ca am pe caile respiratorii mai sus de nas.Cum sa fac sa imi iasa acel lichid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa faci tratamentul. Datorita medicamentelor s-a desfundat trompa lui Eustachio si s-a evacuat lichidul. In absenta tratamentului, el se va acumula din nou.