| Cr7adi a întrebat:

Am 14 ani am fost diagnosticat cu otita seroasa acuta.Doctorul ORL mi-a dat un tratament care consta in Paracetamol Sinus, Rinofug, Aerius si inhalatii. Dupa ce am luat tratamentul nu prea sa simtit nimic.Intr-o dimineata am luat o batista si am inceput sa imi suflu nasul.Am suflat ambele nari cam 20 de minute si la sfarsit tot lichidul din ureche era la mine in batista. urechea imi era ca si noua.Am luat in continuare tratamentul ca sa nu apara si am dost ca nou.VA rog frumos sa-mi explicati cum de s-a intamplat acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prin trompa lui Eustachio (comunicarea dintre faringe si urechea medie).