| Andruta99 a întrebat:

Am un nodul la sân, am fost la ecografie mi-a spus că sunt puncte de grăsime adunate într-un singur loc, mi-au dat de facut un " marker de san ' ce poate insemna? Ca am cancer? Am doar 20 de ani. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Daca ti s-a spus ca sunt puncte de grasime, inseamna ca aia e. Nu cancer.
Dupa ce ai toate rezultatele, mergi la un endocrinolog sa-ti stabileasca o dieta slaba in grasimi.

| BogdanXD9930 a răspuns:

Grasimea e grasime si cancerul e cancer.
Ai grija ce mananci! Se stie ca in principal cancerul este cauzat de stresul profund si putin poate alimentatia nesanatoasa... Aproape nimic din ce este alimentar nu este sanatos...