| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un o catelusa pechinez de vreo 6-7 luni.As vrea sa stiu cum pot s-o fac sa manance din farfuria ei, pentru ca nu manaanca doar din mana si inca o problema nu mananca decat cand este tata in jurul ei.Nust ce are da cand ii tata langa ea atunci este vesela si manaca isr cand is eu cu mama atunci mananca mai greu.As vrea sa stiu cum pot sa o fac sa manance singura si sa stiu cum sa fac sa se joace si cu mine nu doar cu tata? AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Ai invatat-o cu mofturi.
Pune-i mancare in farfuriuta ei si las-o.Mananca ea cand ii e foame ca nu are incotro.

| CARLA_9114 a răspuns:

Catelusele sunt mai atasate de oameni de sex masculin, iar cateii de fem, dar exista si exceptii.Petrece mai mult timp cu ea.In mod sigur te iubeste.Eu i-am pus mancarea pe o tavita, din castron nu vrea sa manance decat boabe si am lasat-o singura si a mancat.Sau i-am dat din mana si apoi i-am pus in tavita.Si acum mai face mofturi, dar foarte rar.