| Awake a întrebat:

Buna,am un papagal nimfa,e pui, si e mascul, nu cred ca are mai mult de 2 luni,idea e ca are piciorul rupt,dreptul mai exact,idea e nu stiu daca e rupt, doar ca-l tine ridicat si nu poate calca pe el, schiopateaza...Are si o lipsa de par pe cap,o chelie la propiu,la veterinar merg maine,nu scoate nici un sunet, in 3 zile doar 3 sunete...intrebariile mele sunt:
1.I se va vindeca piciorul? Va mai putea calca pe el? Poate avea si altceva?
2. Ce vitamine sa iau pentru chelie, Vitama A si mai ce?
3. Dati-mi o lista de ce vitamine are nevoie,in cap e Vitamina A, mai spuneti ce vitamine sa mai iau, tinand cont ca e pui...
4. Cat costa la veterinar, toate preturiile...
5. Cum fac sa cante...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| oÎngerașul a răspuns:

Piciorul nu se poate vindeca, am avut si eu un motan si o pasăre si li s-a rupt piciorul, nu se mai vindecă

| Awake explică (pentru oÎngerașul):

Epica intrebare fireasca, de ce?

| CraciunRoby1999 a răspuns:

Buna intereseaza-te pe internet de, chelie` cu piciorul du-l la veterinar va sti el ce sa i faca si te va ajuta el cu subiectul, chelia`