| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un perus de cativa ani care l-am gasit si l-am invatat sa vorbeasca, el spune anumite cuvinte si este vesel tot timpu. Dar de 5 zile numai vrea sa vorbeasca de locsadcand il strig coco numai vine la mine dar inainte venea.Imi poate spune cineva daca este vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi cu perusul la veterinar. Se poate simti singur si are nevoie de companie.
Veterinarul iti poate spune sigur ce problema are papagalul tau.
Multa sanatate,

| Roberta00 a răspuns:

Chiar si eu am papagali si au fost tristi culmea este ca daca esti afectuos cu el daca pleci de acasa pentru 1-2 zile se supara si stau numai cu capul in pene.mai bine du-te cu el la veterinar. spune-mi si mie ce a avut. apropo de la muzica data tare ei surzesc si apoi mor sau de la fumul de tigara si ala e foarte periculos.nu stiu exact cum dar scrie foarte multe pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine dul la un veterinar. poate e bolnav!