| morandi a întrebat:

Am un prieten care are un copil de 1 si 2 luni, la varsta de 2 luni a fost operat de hijbrun (scuze poate ca n-am scris corect) oricum la colon, si acum recent a fost la spital ca a fost ars in zona fetei, deci a stat in spital cam 1 luna jumate. si inainte de externare cu o zi a inceput sa faca diaree cate putin...a asteptat vreo 4 zile. ca a crezut ca poate fii de la dinti...mentionez ca febra nu a facut si nici nu a vomitat Aseara a fost la urgente facandu-si griji, si l-a trimis la boli infectioase, si i-a dat acid nalidixic (capsule) si Debridat si regim. Dupa cat timp isi va face efectul acest tratament? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ar trebui ca dupa 3 zile de tratament sa se remita scaunele diareice, daca respecta corect regimul. Boala de care a fost operat copilul se numeste Hirschsprung.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Primele semne de reechilibrare trebuie să apară în primele 24 de ore.
Sănătate maximă!
Pa, pa.