| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...aseara am fost la urgente la veterinar cu catelu.i-a facut 3 injectii...nu mia mai vomitat si a papat putin.dar azi iar abia papa si face diareesadce sa fie oarE?

Răspuns Câştigător
| Catalina_Cristina_1998 a răspuns:

Exista multe lucruri despre asa ceva :
poate e batran
i-ai dat prea multa mancare sau apa
nu i-ai facut vaccinurile sau injectiile necesare
sufera de o boala, iar tu ar trebui sa-l duci la un veterinar expert
etc.

iti spun ca am avut o situatie din asta. l-am masat pe burtica, pe cap, e necesar sa-l mangai si pe gat etc. l-am lasat sa doarma intr-un patut cu paturi pufoase, cu pernite, i-am dat mai rar din mancare, l-am scos mai mult timp afara. nu s-a mai simtit asa de rau. eu nu stiu daca catelul tau va reactiona la fel, insa iti urez mult noroc si sper sa nu se mai imbolnaveasca catelul tau.succes!

3 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Are parvoviroza, te duci cu el imediat la veterinar.

| denideni2000 a răspuns:

S-a deranjat la stomac

| Tweener a răspuns:

Are toate vaccinurile facute? Daca nu, atunci mergi de urgenta la un medic veterinar si precizeaza asta, pentru ca poate fi parvoviroza si este o boala destul de grava.