| Lavinelu a întrebat:

am varicela si nu stiu sigur daca am voie sa stau la PC in aceste 2-3 saptamani! Vreau neaparat sa stiu va rog ajutati-ma! Multumesc pentru intelegere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Nu are nicio legatura statul la calculator cu varicela. Ideea e ca daca ai aceasta varsat de vant (varicela) nu trebuie sa iesi afara, in frig, 2-3 saptamani si sa nu-ti rupi bubilete care apar pe tot corpul (si mai ales pe fata), caci altfel te vei alege cu multe semne pe piele, de care nu vei mai scapa toata viata. Dar in casa faci ce vrei tu. Sanatate maxima!

| leonardo a răspuns:

Poti sa faci ce vrei tu in timpul asta happy. Ideea pentru care trebuie sa stai acasa este sa nu dai si la altii varicela. Teoretic poti sa te joci si p-afara cu prietenii - tu nu patesti nimic dar ei vor lua de la tine varicela (deci nu ar fi o idee prea buna).
Si un sfat - incearca pe cat posibil sa nu te scarpini ca sa nu-ti strici tenul (iti pot ramane urme pe fata, pe corp) si n-o sa te mai placa baietii.winking

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Bineinteles ca ai voie sa stai la calculator. Nu exista nicio legatura in acest lucru si faptul ca esti bolnava de varicela.

| sKilL a răspuns:

Normal ca poti sta. nu poti iesi doar din casa. dar la pc poti sa stai tongue

| andrei57 a răspuns:

Nu ai voie! II poti contamina pe toti! Delogheazate cat mai repede de pe TPU sau ne vei inbolnavii! laughing Glumesc ai voie sa stai! Multa sanatate!