| Alexandrapaaa a întrebat:

Am visat ca am branula în picior si ma durea iar cand am dat-o jos a început să sangereze tare.Am citit pe net si se spune că vei muri sau ca te vei îmbolnăvi grav.Acum eu chiar am o problema, am pneumonie si urmează să fac niște injecții prin branula si tocmai aseară am sunat la spital sa intreb daca le pot face acolo.Sa fie si aceasta cauza? Eu am mai visat acum ceva timp șobolani și iată că acum am o problema de sanatate.Va rog sa imi dati un sfat ca sa ma liniștesc pentru ca sunt foarte speriată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

N-au nici o legătură visele tale cu realitatea, în afară de faptul că te gândești, că ești preocupată de astfel de lucruri.
Visele vin din mulțimea grijilor.
Multă sănătate!

| Donsavas a răspuns:

Cosmarurile si fricile astea imaginare sunt semn de boala psihică, se numeste anxietate. Ai nevoie de un const psihiatric pentru tratamen/medicatie anti anxietate. Doar un psihiatru te poate diagnostica sau poate sa ti asigure ca esti perfect sănătoasă psihoemotional.

| Iote a răspuns:

Ai visat prostia aia pentru ca te gandeai la injectiile pe care urmeaza sa le faci. Iar daca le faci, te insanatosesti, nu mori.
Nu te mai lua dupa vise, ca abia asa te imbolnavesti psihic. Iar de acolo se trag toate.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Eu zic sa cauti pe net ce ar trebui sa visezi ca sa fii sanatoasa tun, subtire si miliardara, iar apoi sa visezi aia tongue
si vezi daca se indeplineste big grin