| dorne a întrebat:

Buna!
Am vreo cateva zile de cand a inceput sa ma doara genunchiul drept, de ex: cand stau o perioada mai lunga nu foarte mare cu piciorul inclinat (de ex: pe scaun la pc ) incepe sa ma doara si pana nu intind un pic piciorul nu imi trece durerea, iar cand i`l intind uneori se mai auda si cate o pocnitura. Mentionez ca nu am facut nimic special de cand a inceput durerea, nu a alergat nu am cazut pe genunchi nu nimic.
Daca aveti vreo idee sa nu ma mai doara sau ce sa fac...innafara de obisnuitul: du-te la doctor
Mersi, si daca nu stiti, puteti sa va dati cu parerea ce credeti voi dar nu da-ti raspunsuri tampite

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| vaiana a răspuns:

Dar de ce nu te duci sa te consulte un medic? poate este meniscul!

| dorne explică:

@xxxSabinaxxx, mersi de informatie, fizioterapie nu am sa fac ca nu am rabdare sa merg in spital nu-mi place, sper sa-si revina asa incet incet de la sine.

| dorne explică:

Hmm, pentru ca nu-mi place prin spitale, insa am inceput sa ma dau cu un ulei din elvetia si deja incep sa simt diferente ii ceva din plante

| gocops a răspuns:

Pai trebuie sa stai mai mult cu piciorul intins sa circule mai bine sangele si s-ar putea sa fie de la crestere, sper sa nu fie ceva mai grav

| xxxSabinaxxx a răspuns:

Buna! Aceeasi problema am avut-o si inca o am si eu.Eu am fost la un doctor fizioterapeut si mi-a zis ca am chist la genunchi si dupa ceva timp mi-a zis ca am Sinovita F.T. reziduala si mnia dat sa fac fizioterapie si dupa 2 luni mi-a trecut durerea dar de curand a inceput sa ma doaar din nou si mi-a luat mama o cutie de pastile "Anti-carcel" si functioneaza, adica nu ma mai doare sau chestii de genu asta, dar na fiecare cu problema lui asa ca mai bine mergi la doctor decat sa se agraveze...Succes!