| anonim_4396 a întrebat:

aseara m-am lovit la genunchiul drept (nu am cazut pe el sau ceva, pur si simplu m-am lovit din neindemanare laughing ) si m-a cam durut.Astazi la scoala m-a cam durut cand urcam si coboram scarile sau cand ma ridicam de pe scaun si cand umblam/indoiam genunchii dar incepe sa imi treaca durerea asta (care oricum nu era foarte mare), ma mai doare doar daca ma apas pe el mai tare dar cred ca si durerea poate trece pana maine nu stiu.Mai e nevoie sa merg la doctor oare e ceva grav? (Nu am vanataie umflatura nu s-a inrosit locul dar genunchiul parca e putin mai sensibil) sa mai astept? M-am uitat pe internet dar sincer nu cred ca trebuie operatie sau ghips de la atat si vreau sa stiu ceva mai sigur.Am incercat sa nu depun foarte mult efort dar as vrea sa stiu ce trebuie sa fac nici nu vreau sa fie mai rau dupa ( doar ca stau la sat si nu ajung cu una cu doua la doctor si poate ma fac de ras ca merg pentru asa o banalitate) dar m-am speriat putin.Si oare dupa cat timp pot sa fac din nou sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NadinYo a răspuns:

Nu cred că este ceva grav, de mers la doctor. Eu mă lovesc des la genunchi și mă doare foarte tare. Unora le trece dacă iși mișcă piciorul depunând un efort desigur nu un efort mare. Nu-ţi face griji lovituri de genu ăsta sunt destul de dese. Cred că iţi va trece in maxim două săptămâni

| anonim_4396 explică (pentru NadinYo):

Multumesc, o sa incerc sa nu mai fac sport in perioada asta

1 răspuns: