| Dianaaaaa2100000 a întrebat:

anul trecut am fost operata si din aceasta cauza m-am ingrasat....bine nici inainte de operatie nu eram tocmai slaba...toata lumea imi spune ca am fundul mare....si la ora de sport....imi pocnesc oasele din sold si nu stiu ce ar trebui sa fac...sa merg la un medic? Daca mi-ar spune ca trebuie sa slabesc...mai bine nu pt ca asta stiu si eu...dar oasele imi pocnesc si cand stau in pat si imi misc picioarele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa consulti un medic, la inceput cel de familie si apoi cel de specialitate in nutritie.
O zi buna happy

| Drcb a răspuns:

Din cauza ca nu faci sport suficient iti pocnesc oasele. Incearca sa iti alegi ceva pe placul tau de a face, dar care sa te si ajute. Inotul e foarte relaxant si e un bun exercitiu cardio pentru a da jos suplimentul de grasime.