| ada_3462 a întrebat:

Buna,as avea si eu nevoie de o parere,sunt putin incrijorata, am o fetita de 2 ani si in jurul ochisorilor e putin vanata,si are cearcane, si nu stiu care ar fi cauza(medicul pediatru la care merg cu fetita e in concediu)ar trebui sa ma grabesc sa merg la al medic sau o pot astepta pe a mea.ce credeti care ar fi cauza.Rog seriozitate.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Charger007 a răspuns:

Buna, sa iti traiasca copilu in primul rand.
In al doilea rand sfatu meu pentru ar fi sa dai un telefon si sa te interesezi daca este un alt medic de garda sa o consulte pe fata ta. ( chiar daca e sa dai ceva pentru asta, merita)
In al treilea rand daca e putin vanata s-ar putea sa fie din cauza faptului ca se dezvolta deja. Deoarece copii in timp cresc foarte repede sau pur si simplu se simte obosita.
Si sfatu meu pentru este sa nu amani pana o alta zi ( nu stii cand vine medicu din concediu ), este bine sa-ti iei masurile de precautie.
Sper ca team putut ajuta. O zi buna si succes. Funda?

| ada_3462 explică (pentru Charger007):

Medicul meu vine luni, si nu as vrea sa merg la spital, eu umblu cu ea la particular, sunt conditi mai bune si aparatura mai buna, as vrea sa astept pana atunci daca a-si sti ca nu e grav.Multumesc pentru raspuns

1 răspuns: