| Cristina12457 a întrebat:

Am o intrebare mai lunga..De ieri a început sa ma doara spatele. Am avut si mai demult probleme cu spatele ca ma durea,dar in partea de sus,pana am mers la medicul de familie si mi-a dat o alifie si niste medicamente ca sa nu ma mai doara. Asta a fost acum cativa ani,atunci m-a durut mai rau si nu imi puteam misca capul. Acum nu ma mai doare in partea de sus, ci pe la mijloc.Nu m-am lovit la spate sau ceva de genul si nici greutati nu am ridicat. Din ce cauza credeti ca ar putea fi? Nu stau prea dreapta,dar nu stiu daca din cauza asta. Credeti ca este nevoie sa merg la medic? Data trecuta am mers la dispensar si nici nu m-a consultat,doar mi-a dat medicamentele. Am mai avut niste probleme de sanatate,dar altceva si am mers la analize si de acolo mi-au spus ca imi este putin indoita coloana sau ceva de genul... Ar fi nevoie niste exercitii sau ceva? Ma ingrijorez putin, asa ca va rog lamuriti-ma cei care stiti. Dau funda! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil ești în creștere și tocmai din acest motiv te doare, dar nu ar trebui să ai o durere chiar așa așa de mare. Indicat ar fi să mergi la medic pentru mai multe detalii.

| Florentina9210 a răspuns:

Consulta un ortoped, el te va lamuri mai bine. Noi nu avem competenta necesara in aceasta cauza. Raspunsurile noastre pot avea un caracter orientativ si nu unul de diagnosticare.