| caprioara a întrebat:

As avea si eu o intrebare mai ales pentru fete: Deci cam in 3 ani m-am ingrasat cam 5 kg.inainte aveam 50 kg iar acum am 55.am 20 de ani si 1, 60 inaltime. Nu este chiar atat de mult doar ca mai am si celulita si cateva vergeturi, as spune destul de accentuate in zona feselor.folosesc creme dar nu pentru vergeturi, pentru ca pana acum situatia nu a fost chiar asa urata.acum m-am decis sa urmez o dieta, si sa folosesc si creme anti-celulita.as vrea sa stiu daca o sa slabesc 5 kg, sa ajung inapoi la 50 kg cum eram inainte o sa se mai vada celulita sau vergeturile? Stiu ca vergeturile nu pot disparea dar eu nu am chair asa multe, macar sa le previn sau sa le maschez cumva sa se vada mai putin.MUltumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Pentru celulita: masaj si sport. Degeaba tii dieta, eu cunosc si femei slabe care au celulita, nu tine de greutate atat de mult (desi e un factor), cat de genetica, alimentatie, sport. Ai sa vezi ca daca faci sport, in special alergare, inot, ciclism, tot ce lucreaza picioarele, o sa dispara celulita. Masajul mai ajuta si il poti combina cu o crema anti-celulita (incearca cellulight), iar pentru vergeturi iti recomand de la Asla Vital Emulsia pentru vergeturi. Le estompeaza, daca folosesti regulat. De disparut, cum ai spus si tu, nu au cum sa dispara; previne formarea altora si hidrateaza pielea. Ai putine kg de dat jos, daca renunti la dulciuri, paine si grasimi si faci un pic de sport, eu cred ca poti ajunge la 50 destul de repede. Succes!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca combini dieta cu masajul anticelulitic, va disparea si celulita. De vergeturi nu scapi, ele se vor albi in timp si nu vor mai fi asa vizibile.

| alexel a răspuns:

Sportul e solutia cea mai buna. Completata cu o alimentatie adecvata. Cu grasimi cat mai scazute in cantitate.

| andreeasim1 a răspuns:

Prin masaj anticelulitic plus o crema buna rezultatele vor aparea in timp, si incearca sa mergi la sala si sauna cat tii dieta astfel va mai disparea din celulita poate si din vergeturi. Succes!