| Winners10 a întrebat:

As avea si eu o mica problema. Am avut o masesea cariata, care ma durea si la rece si la cald. Am fost la dentist si mi-a facut-o, fara a-mi scoate nervul. Acum dupa ce mi-a facutat parca ma deranjeaza nervul. Ca sa scot nrvul trebuie sparta plomba ce tocmai am pus-o? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Mai asteapta vreo 2 saptamani ---se prea poate ca, in acest interval de timp, jena/durerea sa scada in intensitate pana la disparitie. Aceasta, pentru ca dintele, traumatizat prin plombare, are nevoie de timp pentru vindecare.

| ZukuChichiFu a răspuns:

Da..asa am avut si eu,si a spus ca nu-mi scoate nervul, dar daca o sa ma doara dupa ce mi-o plombeaza, va sparge plomba si va scoate nervul, iar plomba mi-o pune iar.Dar nu a fost cazul, caci nu ma doare.

| Winners10 explică (pentru ZukuChichiFu):

Si nu sti ar fi treuit sa platesti ceva daca iti spargea sa iti scoata nervu iar dupa aia sa iti puna iar plomba?