| adelinasprintaru a întrebat:

FUNDAAA! buna TPU! ma doare, mai mult ma sacaie o masea cariata. e schimbata deci nu o pot scoate.
nu e ft ft cariata, e doar putin dar acest"putin" cred ca a ajuns la nerv deoarece daca dau rece sau cald ma doare. credeti ca a ajuns la nerv? si mi-e si frica de dentistcrying maine cred ca voi merge pentru ca sa nu fie prea tarziu. daca imi va omori nervul ma va durea? nu vreau anestezie cu injectie ca mor de frica. deci ma va durea? credeti ca e necesar sa imi omoare nervul? la plombat doare? va roooooooog help! crying

Răspuns Câştigător
| TheAndr3y a răspuns:

Adelina si eu am avut problema ta.nu trebuie sa o tii la cald pentru ca dupa aia se unfla si te doare si mai rau.mergi la un dentist.

3 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

La plombat nu doare deloc. Injectia doare putin spre deloc.
Daca iti omoara nervul, o sa te doara ingrozitor fara anestezie.

| madasuk a răspuns:

Du-te la dentystbatting eyelashes mie mie teama de dentyst dar dentistul meu are o mana fff ushoara si nu simtbatting eyelashes

| TheAndr3y a răspuns:

Adelina si eu am avut problema ta, nu trebuie sa o tii la cald pentru ca se unfla.trebe sa mergi al dentist.si iti va da o reteta si daca iei acel medicament dupa 2-3 zile nu te va mai durea