| danieladrian230801 a întrebat:

as dori o parere.(dau funda)Dupa ce fac "treaba mica" am obisnuinta sa ma sterg cu hartie igienica, e normal sau nu trebuie sa fac asa ceva? sau nu trebuie sa ma sterg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca scuturi bine... "instrumentul", nu ai de ce sa folosesti hartie igienica. Chiar daca asa te-ai obisnuit, hartia nu trebuie sa inlocuiasca igiena cu apa calduta si sapun/gel de dus, pe care trebuie s-o faci in fiecare seara, pentru a te feri de infectiile din zona genitala.

1 răspuns:
| wildthing a răspuns:

Oricat o scuturi, oricat o dai cu capul de pereti, oricat o stergi cu hartie igienica, ultima picatura tot in chiloti se duce. happy