| miha_6184 a întrebat:

As dori o parere. Mi-am luat un laptop de o luna de zile si am auzit o multime de lucruri despre tinutul lui pe picioare si am zis sa nu prea fac asta. Dar se intampla cand il tin ca dupa ce incepe sa se incalzeasca sa simt o senzatie ciudata de amortire a picioarelor, dar laptopul nu e greu. Ce credeti? pareri sincere multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TibiCR7 a răspuns:

Incearca sa nu il mai tii pe picioare decat daca ai un cooler.Ce este un cooler? Este un fel de placa ce o pui sub laptop iar daca o conectezi printr-un USB la laptop, laptopul se raceste.Cooler gasesti cam peste tot inclusv pe net si poti sta cat vrei cu el pe picioare. Spor!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cumpara asa ceva si vei scapa de probleme:
http://www.pretulverde.ro/......-ld99.html

| Lexi888 a răspuns:

Nu il mai tine pe picioare ca se incalzeste si se arde ca nu se răcesc componentele. Punel pe un birou.Iar picioarele amorresc pentru ca se încălzesc si laptopul Apasă.nu trebuie sa fie prea greu. funda?

| Mihaitza009 a răspuns:

Te simti asa deoarece laptopul se incalzeste repede si tinand picioarele nemiscate si dand caldura doar in anumite zone unde e pus de aceea te simti asa incearca sa iti iei un cooler de laptop pe care il pui dedesubt si nu vei mai avea aceasta problema

| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Cumpara o masuta pentru laptop, cu cooler.Astfel laptopul nu se mai incalzeste. De curand am achizitionat o astfel de masuta si e super.Masuta e din plastic, pliabila si foarte usoara.

| AnDrU30 a răspuns:

Sfatul meu prietenesc este sa nu-l mai tii pe picioare! De ce? Pentru ca laptopul emite radiatii care pot cauza cancer de piele.Cumpara-ti un suport special pentru tinut laptopul[asta ajuta ventilatorul] si tine-l pe masa sau pe birou.Nu pe picioare!
Sper ca te-am ajutat.

| Brebb a răspuns:

Laptopul se incalzeste din cauza procesorului se intampla la aproape toate laptopurile daca nu ai un alt spatiu de lucru de esxemplu o masa sau un birou ti-as sugera un suport cu ventilatie pentru laptopuri si chestia cu amortitul picioarelor este din cauza pozitiei adica sangele nu circula cum trebuie