| Lizu. a întrebat:

As dori sa aflu mai multe despre depilarea definitiva...in ce consta ea, cum se face...si care sunt avantajele si dezavantajele ei.va rog frumos. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Trebe sa pornesti cu gandul ca nu e definitiva cu sens propriu, dureaza mai mult, dar pilozitatea reapare dupa cativa ani (depinde de aparatura/tehnica folosita). In rest, verifica la clinica unde vrei sa efectuezi epilarea (fiecare are alte dotari).

| Elly4all a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url
Aici gasesti ce te intereseaza;) succes

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Epilarea definitiva, din cate am auzit, se face in mai multe sedinte, vreo 5-6, si e destul de scump... eu am auzit de epilare cu laser, nu stiu daca doare, ca nu am testat-o.