| Blitz7 a întrebat:

Slaut! In ce consta mate-info si care sunt avantajele si dezavantajele? Si as dori o parere intre ce sa aleg, mate-info sau chimie-biologie.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LordCronos a răspuns:

Pai avantajul ar fi ca daca termini un liceu cu profil de mate-info poti intra oriunde doresti! Ai deschise mai multe drumuri.

Acesta ar fi avantajul. iar dezavantajul ar fi ca daca nu esti bun la mate. cum e in cazul meu laughing o sa ai de munca... happy

Eu recomand mate-info daca iti place si informatica e perfect pentru tine.

7 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Eu sunt la mate-info, in clasa a XI-a si regret alegerea facuta, pentru ca imi doresc sa merg la Medicina.
La matematica, studiez M1 si e destul de complicat, insa ma descurc. Informatica nu-mi place deloc, sunt multe ore ( 7 pe saptamana ), dar sunt multe cursuri in laborator si acolo e relaxant. Insa sunt multumit de modul in care aceasta materie mi-a dezvoltat gandirea.
In schimb, la bio-chimie poti sa mergi daca vrei sa urmezi o facultate de profil, de exemplu Biologia, Medicina si asa mai departe. Succes la liceu si in viata!

| Goguletzu a răspuns (pentru Chris):

Ciudat si eu am niste colegi la fellaughing

| Chris a răspuns (pentru Goguletzu):

La fel, in ce sens?

| Goguletzu a răspuns (pentru Chris):

Si eu sunt la mate-info si am cativa colegii care sunt pe bio-chimie pentru medicina la aia ma refeream, mai sus ai scris de parca erai eibig grin

| Chris a răspuns (pentru Goguletzu):

Am inteles. Da, peste tot sunt elevi in situatia mea. Sa ai o zi frumoasa!

| dana85 a răspuns:

Alegerea trebuie s-o faci in functie de aptitudinile tale. Mate -info cere logica, gandire si multa exersare. Bio-chimie necesita fundamenterea unor cunostinte teoretice, de laborator si practice, este o cantitate informatica mare.In functie de pasiunea spre un domeniu trebuie sa fie alegerea ta.

| usurelu123 a răspuns:

Mate-info.