| MudaHeg a întrebat:

Bună! Aș dori să îmi cumpăr un Epilator Philips Lumea IPL 250000 pulsatii, căci am văzut că are niște feedback-uri bune. Ideea este că, eu am o piele foarte sensibilă, mă epilez doar cu lama căci cu epilatorul normal sau ceara, nu pot, căci mi se înroșește pielea, mă ustură și îmi apar mici bubițe. Vreau să știu dacă pot folosi acest aparat, luând în calcul "condițiile" menționate mai sus( piele deschisa, fir de păr negru, des și gros) Și, de altfel, dacă este cineva care a folosit acest aparat, aș dori să știu părerea sinceră și să știu dacă înainte de a-l folosi, când părul trebuie îndepărtat cu lama, se îndepărtează cu spuma de ras sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NuCitescNotificari a răspuns:

D-ati cu vaselina, iti recomand.

| ottovintila a răspuns:

Buna iti recomand un aparat care este pe piata cu mult inainte sa apara Phillips: Silkn. Vezi pe link si ai transportul gratuit si ai si garantie: https://www.tpb.ro/......otion.html

| RaresCalina a răspuns:

Rares calina vine de la dezinsectie si va da cu carasu in cap