| ღKล†hξrŸηε` ♀+♂=♡ a întrebat:

Buna!
As dori sa slabesc 15 kg repede si FARA medicamente.
Poate cineva sa imi recomande un program de exercitii fizice + dieta care sa dea rezultate?
Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pentru dieta intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi ce ti se recomanda, in functie de datele fizice personale (varsta, inaltime, greutate, sex, activitate zilnica).
Fa 3-5 serii de abdomene, flotari, genoflexiuni, tractiuni (sau biceps cu galtere sau sticle de 1/2 pline), spate, sprint. Incepe cu cate 10-15 intr-o serie si 50-80 m si cresti la 3-5 zile cu catre 2-3 si 10-20 m. Dupa ce termini seriile fa o alergare de rezistenta de 800-1500 m, si asta sa cresti in timp cu 50-100 m, dupa faci un dus si mergi apoi la bazin. Si nu uita sa te hidratezi, bea 2. 5-3 l apa (aici intra si apa din fructe, compot, ceai, supe).

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Da.foarte mult alergat. abdomene, chestii din astea dar in special alergat

| Simona a răspuns:

Dupa ora 18 sa nu mai mananci nimic, si mult sport

| melina_2403 a răspuns:

Cere ajutor aici, sunt fete de treaba, pe mine m-au ajutat mult :)
http://forum.slabute.ro/