| Ade_Pop_1997 a întrebat:

Buna,as dori sa stiu cateva informatii, sunt racit am luat paracetamol zilele astea, azi am luat de dimineata ca de obicei un paracetamol.Mai pe la amiaza am fost la o cunostiinta si am baut 330 ml de bere, dupa am aflat ca nu e recomandata aceasta combinatie.In concluzie as vrea sa stiu daca ma poate afecta cu cv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Cred ca s-a mai postat o dată intrebarea asta, recent.
Medicamentele nu se combină cu alcool niciodată! Iti intoxici corpul. Ca nu te ai otrăvit din prima, asta e altceva.

| JackR a răspuns:

Daca n-ai murit pana acum, as zice ca esti in siguranta! Dar altadata sa eviti sa bei o bere (sticla mica), dupa paracetamol. Bea macar vreo cinci, n-o sa mai simti raceala!winking