| AndradaMelania a întrebat:

As dori sa stiu daca hydroxicatul si carnitina (care contin un concntrat ridicat de ceai verde) pot sa aiba efecte asupra mucusului vaginal, adica sa-l coloreze in nuante de verzui.
Tin sa mentionez ca utilizez aceste substante (in comprimate, hidroxicat si carnitina) si am observat schimbari ale mucusului vaginal.
Nu am alte simptome(mancarimi, miros -de niciun fel), deci nu am nicio bacterie sau ceva.
Doresc sa aflu daca aceasta culoare este data din cauza concentratului de ceai verde si nu de altceva.
P.S* am oprit saptamana trecuta consumul si totul a fost ok, presupun ca aceasca este cauza, insa as dori sa stiu daca ceva femeie sau barbat(la barbati poate fi urina verde) au mai patit chestii de genul.
Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Asa e, pentru ca am cautat in engleza. Era mai greu sa gasesti in romana. Ii zice "vaginal mucus" sau "vaginal discharge" (simplu, "discharge"). http://www.steadyhealth.com/......24919.html

Uite deci, a baut 3 cani de ceai verde si s-a colorat in maro. Si dimineata il avuses normal, adica alb-galbui.

Sa nu fie totusi o infectie, dar ceaiul ala coloreaza mucusul.

| AndradaMelania explică (pentru Lawliet14):

Multumesc pentru efort.
La beiti stiu ca se poate colora in verde deschis(neon) de la tribulus de exemplu, depinde de organismhappy.
Multumesc is pentru mesaj, "statutul de junior nu imi permite sa iti multumesc prin mesaj"laughing

2 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Pai daca acum nu mai e verde, e clar. In mod normal cand isi schimba culoarea este de la o infectie. Eu la barbati n-am mai auzit de urina verde, dar poate fi colorata de la sucuri de exemplu. Da. Poate ca se face la unii verde, nu stiu. Ceai verde iar nu am baut sau decat o data parca.