| teutzzaa a întrebat:

As dori si eu sa stiu ce trebuie sa mananc si ce pastile eventual sa iau saptamana dinainte sa fac analize la sange si la urina pentru a avea niste rezultate bune? (este vorba ca in ultima vreme am cam tinut o dieta, nimic drastic, dar acum nu trebuie sa am rezultate de anorexica la analize ca ai mei se vor ingrijora). Promit fundita, dar va rog help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu ai niciun interes să ai "analize bune". Deci nu trebuie a le ajuta cu ceva.
Analizele trebuie să fie neinfluenţate de vreun stimul extern pentru a fi cele corecte, care dau rezultatele cinstite, mai ales în cazul cînd poate ai nevoie, dacă ştii că ai probleme medicale.

| darii a răspuns:

Bea multa, multa apa! Apa ajuta cam la orice, facand numai bine organismului tau.
Apoi, consuma multe legume, fructe si ai putea si carne de pui, peste [totusi sa fie alimente de la care nu te vei ingrasa, dupa o dieta pe care ai respectat-o]. inainte cu o zi, doua mananca cateva dulciuri.