| anonim_4396 a întrebat:

As vrea niste sfaturi. De cateva luni bune nu mai aceeasi pofta de mancare ce o aveam inainte. Adica inainte mancam normal. Acum mananc o data sau de 2 ori pe zi si cand o fac mananc destul de putin.

Mama imi tot spunea ca cica ma infometez ca sa slabesc si etc etc (am vreo 7-8 kg in plus dar nu as face asta doar pentru atat.) Nu e asa. Eu pur si simplu nu pot manca. Adica daca ma fortez mi se face greata si dupa cel mai probabil imi era rau daca mancam fortat. Nu am avut nimic impotriva pe atunci deci nu m-a deranjat cine stie cat in afara de faptul ca multi oameni imi spuneau ca sunt anormala si traiesc doar cu apa, aer si tehnologie =]]]

De ieri am inceput sa am dureri de stomac. Acum intrebarea mea e: Cum fac sa imi recapat pofta de mancare?

Ms. Dau funda xD

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa fii mai activa pe timpul zilei, invata, mergi, fa-i miscare si ar trebui sa vina si foamea. E posibil totusi sa fie si o chestie a noastra a fetelor, ca si eu mai am perioade cand nu pot sa mananc si perioade cand as manca cu 10 maini. laughing
Sanatate! happy

| InVisible99 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la nist analize pentru stomac e probabil sa ai ceva probleme si sa nu se agraveze pentru ca stomacul e foarte sensibil daca nu e tratat la timp si corect.
N-are treaba sportul sau sa mananci fibre daca stomacul tau e cu probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| immortalfaith a răspuns:

Sport.
Poti alerga de 4-5 ori pe saptamana sau zilnic sau sari prin casa ca un iepure, doar sa fie sport de tip hiit (alergi repede 10 secunde -> mergi 10 secunde -> iar alergi si tot asa (in cateva saptamani o sa mananci frigiderul)
Combina astea cu vreo 4 serii de genuflexiuni si 4 de fandari de cateva ori pe saptamana si aia e

| BlackRaven45 a răspuns (pentru immortalfaith):

Ok. Deci cu alte cuvinte e de la lipsa sportului. Mersi de ajutor. Iti sunt recunoscatoare ^^