| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cine ofera o calitate mai buna epilatorul sau ceara?big grin.MS!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ceara!

| Poinsettia a răspuns:

Ceara e mai faina.

| anda_1885 a răspuns:

Ceara de departe. Dupa o folosire mai indelungata a cerii, nu vor mai creste toate firele de par, astfel firele de par de pe picioare vor fi din ce in ce mai rare.

| Iuliaana a răspuns:

Cearawinking dar e putin cam dureros

| amaadina a răspuns:

Eu cred ca ceara la cald e mai buna... happy

| Asdffd a răspuns:

Epilatorul pentru ca este mai bun si usor de folosit!

Cu ceara trebuie sa te chinui si te ustura!

P. S:Cu epilatorul nu te doare!happy

| noName_8681 a răspuns:

Ambele sunt bune. in cazul meu insa, epilatorul e mai bun asta pentru ca durerea o imparti si e suportabila, in schimb la ceara, durerea e prea mare. depinde si ce piele ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ceara... epilatorul rupe firele si cresc mai repede. dar am si eu o intrebare: ce faci cand iti ia ceara foc pe aragaz? mie mi-a luat foc de doua ori si a fost destul de periculos. nu stiu cum sa o sting. am invatat ca apa nu se pune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceara.

| kukale a răspuns:

Ceara. Atunci cand epilatorul smulge firul de par, uneori il smulge atat de tare incat firul de par se rupe deasupra radacinii si mai este riscul sa iti creasca fire de par pe sub piele.