| euana05 a întrebat:

As vrea sa imi spuna una dintre fete, care s-a epilat si cu epilatorul si cu ceara, daca ceara doare mai tare decat epilatorul. Fundita pentru cea mai buna explicatie!

Răspuns Câştigător
| DiannaSj a răspuns:

Eu ma epilez si sa stii ca intr-un fel e mai bine cu ceara.e mai sigur decat cu epilatorul.dar eu tot epilatorul il prefer deoarece nu doare asa tare. Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Vad ca toate fetele spun ca doare mai rau cu ceara decat epilator. mie mi se pare invers. epilatorul e mai rau decat ceara. pentru ca ceara pui o fasie o tragi repede si gata, iar epilatorul iti trage fiecare fir de par in parte.

| euana05 explică (pentru EvangelineLovin):

Cam asa m-am gandit si eu...

| crazyinlove a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Idem

| Eille2EtcnupD a răspuns:

Cu ceara pe piciore nu doare asa de rau, pentru ca sunt smulse deodata mai multe fire. insa, cu epilatorul trebuie sa smulgi fiecare fir in parte, si chiar te ustura. insa, de la epilator iti pot creste firele pe sub piele. iar ceara cumparata e fierbinte, insa la unele saloane nu e chiar asa de fierbinte. eu m-am facut si cu epilatorul si cu ceara, insa am ramas la epilator, chiar daca doare, pentru ca ceara e mai scumpa.

| KeshaTikTok a răspuns:

Daca prin "epilator" te referi la acel "bic" atunci nu doare deloc. Dar cand te pregatesti de epilat pe picioare, sau unde vrei, sa dai cu sapun inainte, ca sa nu te usture si sa nu ramai iritata dupa.
Iar cu ceara, eu cred ca doare mai tare!

Cu ceara iti smulgi parul, si te doare, insa cu acel "bic", ti-l ia incet, nici nu simti. Sau poate simti la inceput ceva ca o racaiala, ceva inconvenient, dar e mult mai rau cu ceara.

| AlexBmxRider a răspuns:

Pai m-am epilat cu epilatorul putin pe mana ca sa vad daca doare si nu doare. M-am epilat si cu ceara tot pe mana sa vad daca doare si a durut. Asta am facut-o ca sa iti spun care doare mai rau. Mai rau doare cu ceara pentru ca ti se smulge parul. Sper ca te-am ajutat!

| ralukutza14 a răspuns:

Epilarea cu ceara reprezinta cea mai eficienta modalitate de indepartare a parului nedorit de pe corp si, in plus, este durabila - firul creste in interval de 2-3 saptamani. Pentru a obtine rezultate maxime, firul trebuie sa aiba cel putin jumatate de centimetru lungime. Poti opta fie pentru ceara calda, fie pentru cea rece. Aceasta din urma este folosita de femeile care se epileaza acasa si este mai putin eficienta decat ceara fierbinte, in sensul ca nu dilata atat de bine firul de par, iar acesta creste de obicei mai repede. fundita?