| Mmn a întrebat:

As vrea sa stiu daca a patit cineva asa si ce au incercat. Efectiv mi se rupe parul aproape de radacina..nu cade, se rupe. Am incercat tot felul de tratamente fara efect si sampoane, balsam, masca pentru par fragil dar nimic si mai fac si matreata de la ele. Stiti ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Stii cauza? Spre exemplu, l-ai avut decolorat sau ai folosit pe el produse care au dus la uscarea lui? Daca da, iti sugerez un tratament cu keratina.

Daca nu stii cauza, apealeaza la un specialist ca degeaba tratezi simptomul daca nu stii ce e gresit.

| Mmn explică (pentru AnastasiaK):

Exact si eu am ajuns la concluzia ca e ceva din interior pentru ca nu folosesc absolut nimic gen vopsea, placa, uscator. Sper sa reusesc cu dermatologul sau endocrinolog. Multumesc pentru raspunsuri

3 răspunsuri:
| Bruno92 a răspuns:

Mergi la un dermatolog pentru investigatii

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Inainte de rice iti zic sa mergi la medicul de familie. Daca acesta va crede de cuviinta te va trimite mai departe, la investigatii medicale spre un specialist.
Multa sanatate!