| asd000 a întrebat:

As vrea sa stiu daca se poate intampla ceva rau in urma mai multor radiografii la dinti? Te poate afecta in vreun fel acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca te afecteza mai mult decat radiatiile telefonului mobil pe care-l folosesti mai tot timpul.

| Idkidk a răspuns:

Da, conţine raze X, dar dacă nu exagerezi, e ok.

| FreakyChucky a răspuns:

Nu se intampla nimic rau. Timpul de expunere la radiatiile de la radiografii este prea mic pentru a fi luat in considerare ca un posibil factor de risc. Daca astea ar fi periculoase ce sa mai spunem despre radiatiile de la telefon, cuptor cu microunde etc, la care suntem expusi zilnic.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Radiografile conți razele X care afectează corpul.Dar credea 1 pe an, nu este așa pericoloasa. Vorbește cu un specialist.bafta.