| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu de ce tot timpul am o stare de somnolenta continua,de ce sunt asa nervoasa si ma cert cu toata lumea,de ce prefer sa stau singura in liniste, sa nu.ma deranjeze nimeni,sa nu vad pe nimeni,nici tv nu vreau sa il aprind,nu imi place sa vad niciun fel de lumina,de ce cand ma pun sa dorm vreau tot timpul sa am fata si intregul cap acoperit,chiar si corpul cateodata ca sa fie intuneric,de ce sunt asa stresata,de ce sunt grijulie,de ce sunt atat de curioasa,de ce tanjesc sa stau cu cineva in care sa am incredere si sa pot vorbi cu acel cineva,de ce simt nevoia sa am o amica prietena care sa fie alaturi de mine si sa ma asculte,sa avem incredere una in alta,sa impartasim totul,de ce vreau sa fiu frumoasa ca fetele din jurul meu,de ce nu sunt deschisa ca persoana,de ce nimeni nu se poate apropia de mine psihic si sufleteste,de ce sunt asa rece cu oamenii? Bunica mea spune ca am inina de gheata, de piatra.De ce spune asta? Vreau sfaturile si parerile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns:

Eu vreau sa stiu de ce am toate starile astea si ce as putea face.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns (pentru KoroSensei):

Nu,parintii mei sunt despartiti, daca pot sa ii numesc parinti.Mama a divortat de ala cu care m-a conceput si s-a maritat cu altul si s-a mutat in alt sat, eu stau cu bunicii si cu fratele si sora mea.Eu am 14 ani, anul asta in octombrie fac 15 ani.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Poate iti este scârba de oameni sau asa este firea ta.

| anoniiim1807 a răspuns:

Probabil ești pe stop laughing laughing laughing

| Ralukafay a răspuns (pentru anoniiim1807):

Ce inseamna sa fi pe stop? Eu am 14 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Ralukafay):

Menstruatie

| Ralukafay a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum sa fie din cauza menstruatiei pentru ca am 14 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns (pentru KoroSensei):

La ce te referi?

| Ralukafay a răspuns (pentru KoroSensei):

Sa stii, ca intrebarile astea le-ai pus foarte bine si raspunsul la toate aceste intrebari este 'da'.Mai putin la intrebarea cu fratele si sora, nu am nicio problema cu di despre ei, mai ales cu sora mea ma inteleg cel mai bine (ea are 3 ani si trei luni) si cu fratele meu nu prea socializez.

Răspuns utilizator avertizat