| like94 a întrebat:

Sunt clasa a12-a,am un an destul de greu.In ultima perioada am devenit foarte nervoasa si stresata, parintii in loc sa ma ajute parca mai rau ma enerveaza si cauta motiv din orice sa tipe sau sa nu aiba incredere in mine.Voi cum va descurcati cu perioada aceasta? Timpul este o problema pentru voi?

6 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Hei si eu trec prin aceiasi situatie, sunt si ai sctresati penntru numai peste cateva luni ne vom lua propia viata in maini si asa sunt parintii mei, dar sfatul meu e iti pastrezi rabdarea si le explici cum sta treaba adevarata nu ceea ce cred ei. bafta la bac

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spune-le ca ai dori sa te odihnesti si sa inveti mai mult si ai nevoie de mai multa atentie din partea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sigura ca nu iti vor raul. Uneori exagereaza cu grijile, dar o fac pentru binele tau.Mult noroc.

| IoanaSorina a răspuns:

Intelegbatting eyelashes Spune-le ca si tu te straduiesti mult, si sa nu te certe, ca tu nu inveti pentru ei! Tu inveti pentru tine! Ei sunt in starea asta deoarece are grija de tine happy Se tem sa nu pici bacul. Eu zic sa inveti in fiecare zi cate ceva, sa nu stai pe calc max 2 ore big grin si sa si te odihnesti happy Sper ca te-am ajutat :*

| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Pai parintii tai trec prin o perioada destul de grea.Trebuie sa ii intelegi sa isi rezolve problemele.O sa treaca un timp pana o sa le treaca, insa trebuie sa ii asculti iti vor binele.Bafta!

| gbz112 a răspuns:

Eu sunt tot clasa a 12 a dar eu sunt constient de faptul ca nu iau bacu si nu ma agit prea tare. am jucam fotbal 10 ani si nu prea mi-a placut scoala. Iar cu parinti ai grija si tu sa eviti certurile pentru ca cum pentru tine este o perioada grea poate este si pentru ei ca isi griji sa nu cumva sa nu iei bacul si plus probleme de familile, incerca sa ii intelegi si pe ei ca e greu in Romania. multa bafta la bacbig grin