| Lunara a întrebat:

As vrea sa va intreb daca v-ati confruntat si voi cu o astfel de problema. De doua trei zile ma deranjeaza foarte tare lumina alba, tot ce e alb. Caietele la scoala, peretii, hainele albe... Ma ia o durere cumplita de cap si persista toata ziua, insa oscileaza ca intensitate. Va rog daca stiti ce ar putea fi sau daca stiti vreun ceai sau ceva sa ma ajute...
Ma incurca foarte mult, nu ma pot concentra la nicio ora din cauza luminii albe din jur...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

Consulta un doctor.

| denisssssss a răspuns:

Pai in primul rand daca iti place o culoare sigur nu e alb albastru e linistitor si eu am avut asemenea probleme m-am simtit ca intro cusca sad mi-am luat lentile albastre si acum totul e perfect!

| Lunara explică (pentru denisssssss):

Din pacate pentru mine, albul chiar e printre culorile mele preferate, majoritatea hainelor mele sunt albe si si prin cameea am alb. Nu am mai avut problema asta pana acum de cateva zile.
Nu am inteles la ce lentile te referi. la ochelari?

| denisssssss a răspuns (pentru Lunara):

Da la chelari

| denisssssss a răspuns (pentru Lunara):

Ma refer la chelari mergi la doctor iti va da tot ce e nevoie

| denisssssss a răspuns:

Lunara, consulta un doctor, poate ai probleme cu ochii si pe mine m-a deranjat ochii si am mers la doctor lumina naturala e placuta decat, un bec

| denisssssss a răspuns:

Du-te la un medic ok?

| denisssssss a răspuns:

Medicul te va ajuta, acesta e sfatul meu

| Lunara explică:

Stiu ca va trebui sa merg sa vorbesc cu cu doctorita meu de familie. Problema e ca ea lucreaza dimineata cand sunt la scoala si nu prea imi permit dirigintele si direcrorul sa plec din timpul orelor. Nici macar pentru motive medicale. Si voiam sa aflu daca stiti vreun remediu la indemana sau ceva, pana sa reusesc sa merg la doctor.

| Lunara explică:

Port ochari de 4 ani. Am o miopie foarte mica si in ultima vrme vederea a inceput sa mi se imbunatateasca. Am facut de curand un consult complet si totul e ok.

| Usturoiu_Victor_1995 a răspuns:

Sfatul meu este:sa consulti un doctor.

| ralfconsult a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator, de la lumina alba ma ia somnul in clasa, si acasa prefer lumina natural decat cea de la bec fiindca ma deranjeaza la ochi, eu nici pana in ziua de azi nu stiu de ce, sper sa raspunda cineva aici, sunt curios si voi urmari postarea happy

| Vlad_Dumitras_1976 a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la un doctor...