| YumiSukinanda a întrebat:

Asa de curiozitate, cand o femeie naste, unele nasc natural altele cezariana... te doare tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da, la cezariana nu simti nimic dar refacerea este mult mai grea decat la nasterea normala!

| mgtow a răspuns:

Cele care nasc pe cale naturala le dor mult dar cele care o fac prin cezariana au anestezie si nu simt durere ca si cum ar naste in mod normal.

| AstralConfessor a răspuns:

Acum exista tehnici care te ajuta sa nu simti durerile nasterii ca altadata.cea mai buna tehnica si neagresiva este nasterea in apa, sau este un aparat micut ce se aplica pe zona lombara si iar nu se simte nimic, mai sunt si altele... Funda?

| Skylerx a răspuns:

Este normal cand nasti natural sa te doara. Doare extrem de mult, dar o mama trebuie sa suporte asta pentru fiul ei. happy Cezariana... pai este un fel de operatie in care te adoarme, deci nu simti nimic.

| dana85 a răspuns:

Nu este o regula, depinde de cum te dilati, capacitatea organismului, mobilitatea bazinului. Sa stii ca nu este o regula generala, sunt persoane care nici nu au simtit ca sunt pregatite sa nasca.Conteaza mult atitudinea si sensibilitatea ta.

| Lummy a răspuns:

Doare mai mult cand nasti natural decat prin cezariana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Doare ca niciodata dar mai bine e sa ai 9 luni de durere decat o viata nefericita fara copilul tau langa tine, fundita te rog?

Pa, pa!

| andra121 a răspuns:

Normal ca doare. Si inca foarte tare, mai ales la nasterea naturala!