| Anisiasiatat a întrebat:

Aseară m-am lovit cu degetul de cuptorul aragazului și m-a durut dar am crezut ca va trece ușor, însă durerea a persistat iar astăzi când m-am trezit nu puteam sa îl mișc nici pe el nici pe celelalte doua de lângă, nu e umflat deci nu poate fi rupt. Ce are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Trimite-ne o poză să știm concret

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A fost o izbitură puternică, cum să nu te doară? Dacă e fractură (deci, rupt), îți spun din experiență că se umflă, se face roșu-vinețiu și nu îl mai poți îndoi. Și doare ca naiba! big grin
Ține compresă cu apă rece, vezi ce rezultate obții, poate că durerea cedează. Dacă continuă și mâine, du-te la ortopedie, ca să ți se facă o radiografie, pentru a ști despre ce e vorba,