| BloodxD a întrebat:

Buna:*

Aseara, mi-am luat benzi cu ceara rece pentru fata pentru a mi lua mustata... le-am folosit conform instructiunilor de pe pachet, dar mi-a ramas o urma ingrozitoare deasupra buzei de sus si un pic din buza este fff uscata si crapata...De dim, m`am dat cu fond d ten inainte s plec la scoala, pentru ca nu disparuse peste noaptecryingspuneti-mi c s fac, ca nu pot sa ma mai duc si maine asa la scoala.Ps:cand sunt racita, mie imi apare o iritatie chiar acolo unde este si acum.care poate fi cauza? Fundoi mare d tot:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hypathia a răspuns:

Pielea care s-a smuls se va regenera. Trebuie sa eviti contactul cerii cu zonele unde nu ai par. In ceea ce priveste iritatia, o poti calma cu o Lotiune dupa depilat, se gaseste de la mai multe firme (de exemplu: de la Elmiplant).

4 răspunsuri:
| greenapple a răspuns:

Cred ca este ceara! Sterge cu servetelul de la benzi. Daca nu ai sterge cu servetel umed! Eu am niste ulei special! Cred ca de trandafir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel straight face ce pot sa-i fac sa treaca :-s?

| BloodxD explică:

@greenapple.Nu este ceara...eu una cred ca am luat si un strat d piele cand m`am facut...Alte pareri?big grin

| BloodxD explică:

Momentan, nu am de unde cumpara una...Alte metode?