| BuffaloSoldier a întrebat:

Astazi de dimineata nu am avut pofta de mancare si nu am mancat nimic, am baut doar o bere in oras cu prietenii si de atunci ma simt foarte ametit si slabit.Nici nu am dormit mult aseara.Acum doua minute cand m-am ridicat din pat am avut o ameteala ca vedeam doar negru Am mancat un croasant si 2 mere. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Vassii a răspuns:

NU mai sări peste micul dejun, este cea mai importantă masă a zilei! Nu este bine să bei alcool cu burta goală. Încearcă să mănânci ceva atunci când te trezești, o să vezi că vei simți o diferență și nu o să-ți mai fie rău. Este important să mănânci măcar 2 mese pe zi, recomandat ar fi 3 mese pe zi.

| Mariaaaavev a răspuns:

Ai imunitatea scazuta. happy Fa-ti un set de analize la spital(nu costa mult) si vezi de ce ai nevoie. Iti explica doamnele de acolo de ce ai nevoie. Posibil sa ai lipsa de calciu..mananca sanatos si bine. Nu fa foamea. Chiar daca niu poti manca, nu conteaza happy Incearca sa te fortezi putin. Sfatul meu este sa te duci la un spital si sa intrebi de laboratorul clinic happy Analizele se fac cu trimiterea medicului de familie(cel putin asa se practica la mine). Sper ca ti-am fost de folos.

| AndreeaDeea2 a răspuns:

Cand te ridici din pat si ametesti si nu mai vezi inseama ca ai lipsa de calciu, cupara un calciu, un magneziu, si un fier

| Elene2000 a răspuns:

Cumpara ti niste magneziu!

| Alenaa a răspuns:

Si eu am avut aceeasi stare acum cateva zile. Mi se inmuiau picioarele nu puteam sa fac nimic. Am fost la spital si mi-au zis ca am cadere de calciu si ca sunt deshidratata. Du-te si tu sa iti faca un control si niste analize ca e cel mai bine asa happy

| Gsush a răspuns:

Ar trebui sa mai lasi din bere doar daca daca bei des si sa mananci bine in fiecare zi