| oana23madrid a întrebat:

Buna ati apela la operatii estetice? care ar fi acelea? si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Niciodata! Ma simt foarte bine in pielea mea, si cel care ma iubeste trebuie sa ma iubeasca asa cum sunt eu... de frumoasa. Nu am de ce apela la aceste tehnici. Draga Oana, totul este si la tine, si la mine, psihologic. Daca nu te vrea acum asa cum esti, mai tarziu nu te va dori cum vei deveni. De ce sa iti strici tu trupul pentru un om fara caracter si fara credinta? Dupa modul in care ai pus intrebarea, am toata convingerea ca esti o fiinta inteligenta. Tocmai de aceea apelez la acest potential al tau si iti sugerez ca vei reusi sa ramai tu, aceeasi, naturala. Nu neaparat pentru acelasi barbat. Este pacat de tine.De ce? Si pentru de ce? Crede-ma, nu se merita! In primul rand, doresc sa iti ofer o motivatie foarte solida: presupunand ca esti inca o tanara domnisoara, cand vei iubi cu adevarat, si vei avea o dragoste impartasita, se prea poate, si iti si doresc, sa reusesti sa ramai impreuna cu alesul tau. Si, sa mergem mai departe cu presupunerile. Sa sonsideram ca sunteti casatoriti si doriti copii... Cum rezolvati cu implanturile? Cum ii vei putea hrani sanatos? Nu crezi ca te cam grabesti putin? Iubitul, prietenul, "fratele", amicul tau, indiferent cine ar fi el, va trebui sa inteleaga, daca te iubeste. Daca nu, ai viata inainte. Oricum, cutezanta te caracterizeaza. Eu iti doresc multa putere. Cu respect, Manu.

12 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Da, mi-as indrepta putin nasul (am cazut cand eram mica)-am deviztie de sept, si mi-as mai micsora fundul.

lolita
| lolita a răspuns:

Mai demult vroiam silicoane, dar mi-a trecut nebunia aia temporara. operatii mi-as face doar de la o anumita varsta sa zicem 40-45 de ani daca am riduri foarte vizibile, motivul este simplu vreau sa ma simt bine in pielea mea si la 60 de ani, daca totusi sunt multumita cum arat renunt la operatii.

| Rizer a răspuns:

DA niste implanturiwinkingwinkingwinking

| Silvia a răspuns:

Da. Operatie de schimbarea sexuluirolling on the floor.

| Silvia a răspuns:

@paul, si eu sperworried. laughing

| User a răspuns:

@silvia, sper ca nu vb serios:-slaughing

| ing. a răspuns:

Nu, nu as face asta.Sunt multumita de cum m-a lasat Dumnezeu.
Pana la urma, frumusetea este trecatoarewinking.

| oana23madrid explică:

Buna emanuellex mersi pentru rasp sa stii ca ai dreptate, chiar nu merita cine te place te place asa cum esti, eu consider ca nu am nevoie de operati, dar vruiam sa aflu parerea celorlalti pentru ca in ziua de azi multe fete apeleaza mersi oricum pa pa

| r8driver a răspuns:

Daca e nevoie si sunt bani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici nu vreau sa aud de operatii estetice...atatia bani cheltuiti DEGEABA! Plus ca pot aparea complicatii majore dupa...nu-mi trebuie si, indiferent de felul in care arati, oamenii tot naturala te vor aprecia mai multwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Sanii,buzele ...pentru ca ma face pe mine sa ma simt mai bine si sa am mai multa incredere in mine. Putini stiu ca si Marilyn Monroe a apelat la rinoplastie(operatie la nas).

| hiundayH771 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in ceea ce priveste operatii estetice http://www.tpu.ro/......-si-de-ce/
si cat de bine te simti cu tine insati