| Alexafrumusik a întrebat:

Cum scap de afte? Am vreo 4 in gura. urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Exista la farmacie Solutie contra aftelor de la Urgo, sau Glicerina boraxata( e mai putin eficienta, tratamentul durand mai multe zile).

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sanatate!

| yellowalien a răspuns:

Dupa ce te speli seara pe dinti, iei sare din aceea grunjoasa si speli interiorul gurii, mai ales limba sau zona afectata de afte, cu aceasta sare amestecata cu putina apa. Pe cat posibil la urma nu clatesti, daca suporti gustul foarte sarat. La mine merge.