| dienutzza_5627 a întrebat:

Ati patit vreodata sa va cuprinda asa din senin o neliniste? Eu de cateva zile patesc cam des. Din pacate nici nu stiu in legatura cu ce ma cuprinde nelinistea, doar asa devin stresata putin si parca as avea si putina frica, dar de la ce anume mi-e frica nu pot sa ghicesc.sad Nici nu dorm prea bine ca pana acum daca stateam treaza pana pe la 3 noaptea, dormeam pana pe la 11-12 dim. Dar de cateva zile pe la 9 ma trezesc si nu pot sa dorm nici dupa masa.Ca de exemplu aseara pe la 1 m`am pus in pat pe la 3 am luat somn si dimineata la 9:10 am fost treaza, mi-a fost cam somn dar n`am putut adormi inapoi, si culmea ca nici oboseala nu simt in timpul zilei si nici ca mi-ar fi somn.Ma mira treaba asta deoarece eu mereu dormeam 10-12 ore, cat mai mult, dar acum nu stiu ce se intampla.Cu ce as putea rezolva problemele acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Esti prea surescitata. Trebuie sa afli cauzele, alimentatie, familie, prieteni? Sau mai exista o explicatie, poate atunci cand ai dormit 10-12 era prea mult si este prea mult, la varsta ta iar acum organismul tau nu face altceva decat sa reactioneze normal, vrea sa te puna pe o lungime de unda normala. Nu e nimic in neregula cu tine, sunt sigura ca iti vei reveni, ai grija cu alimentatia, incearca sa nu te stresezi din orice maruntisuri si zambeste, e cel mai la indemana si cel mai frumos mod de a-ti infrumuseta ziua. Daca nu are cine sa te faca sa zambesti, gaseste-ti tu ceva, gandeste pozitiv, nu fi superstitioasa si nu avea ganduri de genul, vai nu mai dorm, nu stiu ce am, sigur se va intampla ceva rau. Nu. ZAMBESTE!

| Lorien_2084 a răspuns:

Ia medicamente antistress pe baza de plante (de la Laboratoarele Medica sau Hofigal).

| dienutzza_5627 explică:

Mda eu mai mereu am probleme, daca nu in familie atunci in dragoste.Intradevar cam de 1 luna s`au adunat multe pe care poate ca le suportam fara sa ajung aici daca nu apareau probleme si cu iubitul meu.Am incercat sa ma gandesc mai pozitiv dar nu prea am reusit asa ca m`am pus pe treaba si mai bine am facut toata ziua ordine ca sa nu ma gandesc la nimic alceva decat la treaba pe care o fac.

| NinaY a răspuns:

Nu am nici o idee.eu una m-am obisnuit cu asta. mi se intampla de 3 luni.deja am ajuns sa pot dormi maxim 2 ore pe noapte.Am incercat orice, si nu a mers nimichappy
poate la tine merge, ia calmante sau somnifere si poate trece happy
Si pentru a te calma fa un ceai de musetel combinat cu menta, sa vezi ce calma si relaxata t simti happy

| nascutObosit a răspuns:

Cred ca pui mult suflet la ceva, te framanta ceva? Probleme in familie, your life? Incearca sa vorbesti cu pritenii tai mai apropiati. Poate ca esti stresata sau obosita? Incearca sa gandesti mai mult pozitiv. De multe ori am si eu starea asta dar incerc sa ma linistesc sa imi pun oridine in ganduri...

O seara buna.