| andrei131cp a întrebat:

Bună ziua, de ieri simt o durere in piept si un nod in gat, aceste 2 simptome au ajuns sa ma deranjeze, cand fac cate ceva dispar, ieri mi-am facut analizele si au ieșit bune, egk la inima, totul bun, ma confrunt de o luna si ceva doua cu atacuri de panica, stari de frica si neliniște tot timpul, nu mai dorm cum trebuie, ma trezesc din somn cu atacuri de panica, dorm cu frica, adorm greu, uneori mananc, alteori nu, am si slabit 3 kg, am fost la psihiatru, mi-au dat serlift si trittico. Le-am luat cateva zile dar mai rau imi fac, pana sa ma duc la psihiatru am luat sedativ pc o săptămână si ma simteam mult mai bine, mancam mai bine si dormeam fara sa ma trezesc cu atacuri de panica, adormeam tot greu dar era bine, ce sfaturi imi dati? Mi-am cam scos ideea din cap ca as avea ceva grav, analizele sunt foarte bune, sa ma ingrijorez sau? Nu stiu ce sa fac, noaptea pana sa adorm ma sperie cel mai mic sunet, orice sunet ma sperie foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mi-am facut analizele si au ieșit bune, egk la inima, totul bun,...ce sfaturi imi dati? "

vezi-ți de treabă, n-ai nimic, fii vesel și șterge-ți intrebările anterioare că ești sănătos

| andrei131cp explică (pentru sierra1):

Nu ma mai gandesc asa ca as avea ceva, dar ma deranjează aceasta durere in piept care dispare uneori cand ma ocup cu ceva si nu stau liniștit, iar cu pierderea in greutate ma gandesc ca ar fi de la lipsa de somn, stresul, din cauza ca mananc putin, ce spui?

| sierra1 a răspuns (pentru andrei131cp):

" andrei131cp : pierderea in greutate ma gandesc ca ar fi...din cauza ca mananc putin, ce spui?"

dacă tu spui, așa o fi