| Adreiutzaa a întrebat:

Atunci cand ramai insarcinata nu iti mai vine menstruatia delocthinking pana cand nastii? Funditaa! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti mai vine deloc numai dupa ce nasti

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU neapărat : în general aşa este, dar NU întotdeauna...

Există "ciclu peste sarcină" ( sângerare ASEMĂNĂTOARE menstruaţiei ) : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Da Logic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Singura perioadă, în afară de menopauză, când nu vei avea ciclu menstrual este pe perioada sarcinii.
Ţesutul moale al uterului nu se mai elimină, ci se dezvoltă pentru a hrăni ovulul fecundat, care se dezvoltă şi devine făt.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Dacă ai avea menstruație peste sarcină ar înseamna să elimin produsul de concepție, adică copilul (avort spontan). Menstruația peste sarcină este DOAR un MIT.

DAR, există scurgeri vaginale care păcălesc unele femei că ar fi menstruație ușoară, aceste scurgeri provenin de la cervixul prea mare datorat copilului SAU reprezintă semne de nidație (implantarea ovulului pe peretele uterului).

Menstruația peste sarcină este puțin cantitativă, ține 1-2 zile și este foarte deschisă la culoare SAU maronie.

| Bubulin4ik a răspuns (pentru Violente):

Ti-as fi dat linkul daca il mai gaseam.si Da poate si sunt minciuni,numai nu de mine scornite, intr-adevar am auzit si eu, si nu trebuie sa te ei atit de mine, nu am facut o crima prin faptul ca am spus ce am auzit si nu era adevarat.
Cu toate astea putea sa fie astfel de caz''poate'' ca nu am de unde sa stiu, intelegi?
Si nu esti tu Dumnezeu sa le stii pe toate!
Nu vreau sa par rea dar asta e!

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Nu a fost o crima dar a fost o dezinformare, puteai fi tu in locul celui care a pus intrebarea și el sa vina sa-ti spuna ca exista menstruatie abundenta care dureaza 4-6 zile in sarcina, cine te aude te rade.

NU ai auzit de lucrul asta, l-ai scornit tu ca fata aceea a avut menstruatie abundenta 4-6 zile in sarcina.

| micutsa19 a răspuns:

Menstra iti vine dupa 2-3 luni dupa nastere sau chiar mai mult in cazul in care alaptezi insa in timpul sarcinii nu iti mai vine deloc

| Adreiutzaa explică (pentru micutsa19):

Aha. Deci cand esti insarcinata nu iti mai vine menstruatia 9 luni :O pana cand nastii?

| micutsa19 a răspuns (pentru Adreiutzaa):

Nu,nu iti vine 9 luni plus dupa ce nasti cv tp cum am mai zis

| Rooksee a răspuns:

Nu iti vine.

| Bubulin4ik a răspuns:

Menstruatia pe timp de sarcina nu vine, insa sunt si cazuri exceptie!
Perioada dupa nastere depinde de organismul femeii, matusa mea dupa nastere nu am mai avut 1 an si citeva luni ciclu!
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna sa ai!:*

| Violente a răspuns (pentru Bubulin4ik):

Am precizat eu excepțiile și pentru tine. Ceea ce ai auzit ai auzit PROST și in primul rand DACĂ ai auzit ceea ce nu cred, sunt numai bulversații, minciuni. Pentru că m-ai pus pe jar, am consultat eu cazul despre care vorbeai și nu s-a zis nimic de nicio menstruație, ba mai mult cazul în sine nici măcar nu este crezut.

Mai este acest caz : http://www.acasatv.ro/......-care.html

Dacă ești atentă nu se da niciun detaliu, este doar titlul. Deoarece lumea nu crede și sunt doar baliverne, SF-uri. Aici pare mai credibil cazul, femeia fiind la sfarsitul perioadei reproductive, crezand ca a intrat deja la MENOPAUZA și din această cauză nu și-a dat seama de sarcină.

| Stresanta a răspuns:

Nu, nu iti vine pana cand nasti. Funda?

| ThisGirlHere a răspuns:

Normal ca nu. Succes! happy

| GeooFenomenala a răspuns:

Nu neaparat. exista situatii in care menstruatia vine si in timpul sarciniiwinking stiu ca pare ciudat dar m-am documentat si stiu ce zicwinking in unele situatii vine si in timpul sarcinii ( fara a pierde sarcina) :*

| Violente a răspuns (pentru GeooFenomenala):

Da, menstruația peste sarcină este redusă cantitativ, ține 1-2 zile și are o culoare maronie sau rozalie.

| GeooFenomenala a răspuns (pentru Violente):

Dapp :*

| Siimiiiiii a răspuns:

Pana cand nasti nu iti vine menstruatia.

| jackyboy12 a răspuns:

Nu

| MissDienusha a răspuns:

Inainte de a naste menstruatia nu iti mai vine, la fel si in timpul sarcinii. Cand termini cu alaptatul stunci iti vine menstruatia (daca alaptezi si ai menstruatie te sfatuiesc sa inchei alaptatul deoarece laptele nu mai este pur)

| alexxbert a răspuns:

Vrei sa disuctam? tongue

| Adreiutzaa explică (pentru alexxbert):

Daa despre ce vrei sa discutam? laughing

| alexxbert a răspuns (pentru Adreiutzaa):

Pai...diverse subiecte tongue imi lasi un id de mess?