| ColorfulRainbow a întrebat:

Aveam par des mai demult dar dupa ce m-am pus pe slabit caci eram plinuta mi s-a rarit parul crying. Nu stiti ceva tratament bun peste crestere si indesirea parului sau vreun sampon bun? Va rog niste sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mai multă atenţie la alimentaţie,bayeayă+te mai mult pe fructe şi legume proaspete.
De asemenea îţi recomand un control la medic pentru analize de sânge.
Cu stresul cum stai, poate stai rău şi cu stresul!
Poţi încerca şi un şampon vitaminiyant sau poţi încerca uleiul de ricin, e la fel de bun.
Dar, cum spuneam, trebuie făcut un set complet de analize pentru a determina cauza căderii părului.
Te am pupat şi un păr mai frumos îţi doresc!

| MytzaMytz a răspuns:

Wash and Go
Head And SHoulders

| JulyStorm a răspuns:

Sampoane bune... sunt o gramada. Insa asta-i o treaba subiectiva. Nu avem acelasi tip de par, deci e posibil sa nu ne priasca acelasi tip de sampon.
Cauta sa iei unul pentru protectia parului.
Daca ai slabit mult recent si nu ai facut-o printr-o metoda sanatoasa, e posibil sa ai carente de vitamina B.
Eu am incercat o groaza de tratamente pentru par, dar unul singur a avut efect - Forcapil. Sunt niste pastilute produse in Franta si costa in jur de 40 lei doza pentru o luna. Cura ar trebui sa dureze in jur de 3 luni.

Insa, mai intai de toate ti-as recomanda un set de analize. happy

| mariuster a răspuns:

Uite aici un sampon care ajuta la cresterea parului http://www.naturaplant.ro/......ea_parului

| avetiunvirus a răspuns:

Ulei de ricin, de la farmacie