| antonela99 a întrebat:

Azi am fost la patinoar si am mai cazut ca orice persoana si cand am plecat a inceput sa ma doara foarte rau noada fundului(scuzatim-i expresia) si nu stiu ce sa fac si as dori niste pareri. Credeti ca ar trebui sa ma duc la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa iti treaca nu iti face griji, stiu cat de dureros este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai lovit coada (noada), ar trebui sa faci o radiografie, sa nu fie fisurata sau deplasata.

| xXdoareuXx a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi. Si eu cand cad cu rolele patesc la fel.trece singur

| Mareacluj a răspuns:

Du-te la urgenta cat poti de repede! nu e de joaca, trebuie sa faci o radiografie si in functie de asta va vedea medicul daca ai nevoie sau nu de tratament! Sanatate!

| JockerStoica a răspuns:

Buna, nu este nevoie sa te duci la spital pentru ca asa este normal sa te doara daca ai cazut in fund (scuza-mi expresia) nu esti singura care ai cazut multi au cazut si in minim 4 zile iti vei reveni.

| Bellatores a răspuns:

Nu,pe toti ne doare..dar..in 4-5 zile iti va trecebig grin

| cristina6666 a răspuns:

Nuuuu...asa doare pe oricine cand cazi e normal nu te ingrijora