| Fluturashh a întrebat:

.Azi am observat ca am sange rosu-inchis pe chilot desi nu m-a durut deloc burta...Mi-a venit ciclul? Va rog sa ma ajutati. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgianaionescu a răspuns:

De obicei se manifesta prin anumite simptome premenstraule: intarirea sanilor, dureri stomacale, iritabilitate s. a. trebuie sa ai mereu un absorbant/tampon. Daca esti la inceput pentru prima oara iti va curege mai incet te va tine cam 3-4 zile, dar sa ai mare grija sa nu umblii cu picoarele goale pe jos si sa nu faci sport, ca atunci sangerarea va fi mai abundenta si va tine mau mult timp!@! Mult succes!

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu tot timpul ai acest simptom.Da, ti-a venit.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, e posibil să fie vorba de menstruaţie.

NU întotdeauna apar acele simptome premenstruale, uneori ele se schimbă sau dispar ( datorită transformărilor prin care trece organismul ).

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Aşa se întâmplă când îţi vine ciclul. Îţi apare pe chilot sânge de culoarea roşu-închis chiar dacă nu te doare burta. Foloseşte tampoane(de preferat Always) şi notează în calendar ziua pentru a face o socoteală când o să-ţi mai vină după ce se termină. De la altceva, n-are ce.

| xanderblackx a răspuns:

Da...

| Iubareatzãã a răspuns:

Da, doar daca nu te-ai lovit sau zgariat. Daca nu, cel Mai probabil Ti-a venit!happy nu e neaparat sa te doara burta sau sa ai simntome specifice, din contra, se trebuii sa te bucuri ca ai Mai scapat de un chin...:p bafta!:*