| milckey16 a întrebat:

Azi m-a durut capul si jos in partea abdominala si am avut si febra.Am 12 ani jumate si cred ca e de la menstruatie (inca nu mi-a vnit), si mai ales ca de un an am secretia aia si sanii au inceput sa imi creasca cam de1 an si jumatate

Voi ce credeti e de la menstruatie? Trebuie sa imi vina curand? nu as vrea sa imi vina mai tarziu de vacanta asta pentru ca voi fii la scoala sad

Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DelphhiN a răspuns:

Ar fi cazul sa iti vina "problemele" ca la aceasta varsta vin odata ce au inceput sanii sa.ti creasca si acea secretie mie una cand imi vin "problemele" ma doare spatele in partea de jos,am anumite stari de depresie,ma sor sanii si normal burta. SFATUL meu este sa incerci sa ai in permanenta la tine un absorbant,servetele umede, un slip, si pastile de durere (se gasesc la faramcie si nu sunt deloc scumpe) si ar fi bine ca in aceasta perioada sa nu pleci de acas fara ceea ce am mentionat mai sus si nu este necesar sa iti iei pastile eu una am probleme foarte mari cu durerile.SI INCA CEVA sa nu stai pe beton, sa nu bei apa rece, sa nu mananci rece pentru c o sa rcesti josbig grin si e foarte foarte nasol sau o sa te doara burta ori...o sa te tina mai mult acea perioada mai neplacuta eu asa patesc nu este obligatoriu sa se intample la toate asa dar la majoritatea se intampla. sper ca ti.am fost de ajutor te pupic

5 răspunsuri:
| Isabellaღ a răspuns:

Pai toate chestiile astea pe care le-ai zis de obicei e de la menstruatie.Dar poate fi si o coincidenta...insa eu cred ca de la menstruatie deoarece asa am patit si eu cand mi-a vanit, numai ca pe mine m-a durut si spatele... Oricum in cel mai scurt timp o sa iti vina mai ales ca sanii au inceput sa iti creasca de mai mult de un anhappySper ca te-am ajutat:*

| milckey16 explică:

Angelofdarkness862 Vreo problema?

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Ce discuta fetele pe net big grin happy... ma rog e o lectura interesanta rolling on the floor hai succesuri

| Cduncfujndf a răspuns:

Nu contează dacă îți va veni în vacanță sau în timpul școlii, oricum o să îți vină în fiecare lună, asta însemna că și în timpul școlii.

| Cami28 a răspuns:

In primul rand parerea mea e ca desi e posibil ca durerile sa fie cauzate de menstruatie o vizita la doctor nu ar strica happyin al doilea rand din pacate nu prea poti influenta perioada in care sa iti vina.